Aktualności

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie

Dni modlitwy i postu za kapłanów i kleryków diecezji k-k

Kto: Zaproszenie kierowane jest do każdego, kto uzna sensowność i wartość tego dzieła oraz zechce się do niego dobrowolnie włączyć. Pomysł dni postu i modlitwy za duchowieństwo diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej narodził się w WSD Koszalin. W filmie o modlitwę proszą kapłani: proboszcz, wikariusze, kapelan więzienia, kleryk…

Co: Proponujemy podjęcie dobrowolnej formy modlitwy i dobrowolnej formy postu w jeden z proponowanych dni. Dziękujemy za każde poruszenie serca i każdy gest.
Tym bardziej będziemy zbudowani tymi, którzy np. choć jeden posiłek zastąpią chlebem i wodą.

Dlaczego? Bo jesteśmy głęboko przekonani, że takiego wsparcia potrzebują nasi biskupi i prezbiterzy, a także i sama wspólnota WSD.

Data: Dzień Serca Jezusowego – pierwszy piątek miesiąca kwietnia (2.03.2018), w bliskości świąt paschalnych, gdy kapłani mają zwykle wiele pracy jako rekolekcjoniści i spowiednicy. Dzień Serca Maryi – pierwsza sobota miesiąca, bo z Fatimy płynie przesłanie o wartości pokuty i wynagrodzenia.

Jak podzielić się pomysłem? Powiedzieć o nim innym (parafianom w ogłoszeniach, znajomym…), na portalach społecznościowych podzielić się powyższym filmem.

© Copyright - Katedra Koszalin