Aktualności

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie

Pielgrzymka do Grecji – czerwiec 2018 – 8 dni

DZIEŃ 1 : PRZYLOT – ATENY

Zbiórka uczestników przed Parafią i transfer na lotnisko Berlin Tegel, odprawa bagażowa o godz. 09.25 i wylot do Grecji o godz. 11.25. Przylot do Aten o godz. 15.10, odbiór bagaży i przejazd na pierwszą turę objazdową po stolicy Grecji. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Aten.

DZIEŃ 2 : ATENY

Śniadanie i przejazd na całodzienne zwiedzanie Aten. Zobaczymy wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny (Partenon), Areopag, czyli miejsce spotkań św. Pawła z ateńczykami, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, stadion olimpijski, spacer po tradycyjnej „dzielnicy Bogów”- Plaka.

Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Aten.

DZIEŃ 3 : KORYNT – MYKENY – NAFPLIO – EPIDAURUS

Śniadanie i przejazd do Koryntu – zobaczymy Kanał Koryncki oraz starożytne ruiny – Świątynia Apollina, Agora z mównicą, z której przemawiał Św. Paweł. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy pozostałości pałacu królewskiego, słynną Bramę Lwic, Cytadelę z murami cyklopimi i Skarbiec Atreusza czyli Grób Agamemnona. Przejazd na krótkie zwiedzanie Nafplionu – niegdyś weneckiego miasta, później pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego, obecnie zaś modnego nadmorskiego kurortu. Następnie Epidauros, gdzie do dziś zadziwia akustyka jednego z bardziej znanych teatrów antycznych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Delf.

DZIEŃ 4 : DELFY – RIWIERA OLIMPIJSKA

Śniadanie i przejazd do Ossios Lukas – pięknie położonego na zboczu klasztoru pustelnika bł. Łukasza. Obecnie obiekt figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego słynne mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza. Następnie przejazd do Delf, gdzie wg starożytnych znajdował się środek, czyli „pępek” świata, a Pytia przepowiadała przyszłość. Miejsce ze względu na swą historię fascynuje do dzisiaj, zobaczymy m.in.. wyrocznię Apollina, Skarbiec Ateńczyków, Sanktuarium Ateny i gimnazjon – miejsce Igrzysk Pytyjskich.

Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Riwierze Olimpijskiej.

DZIEŃ 5 : KAVALA – FILIPPI – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Wczesne śniadanie i przejazd do portowego miasta Kavala, gdzie św. Paweł postawił swe pierwsze kroki i rozpoczął działalność misyjną na kontynencie europejskim oraz Fillippi -tutaj przystaniemy w symbolicznym miejscu, gdzie św. Paweł dokonał chrztu pierwszego Europejczyka – niewiasty o imieniu Lidia. Po południu czas na relaks i plażowanie nad morzem. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Alternatywnie

DZIEŃ 5 : SALONIKI – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Salonik, drugiego miasta Grecji: zobaczymy symbol miasta, czyli Białą Wieżę, Katedrę św. Demetriusza, Łuk Galeriusza. Po południu czas na relaks i plażowanie nad morzem. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 : VERIA – METEORY

Śniadanie i przejazd do Verii, gdzie św. Paweł zatrzymał się po opuszczeniu Salonik. Następnie Meteory i zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów, zbudowanych na wznoszących się w niebo stromych skałach. Te prawosławne monastyry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 : DOLINA TEMBI – TERMOPILE – PRZYLĄDEK SOUNIO

Po śniadaniu udamy się do Doliny Tembi, gdzie odwiedzimy maleńki, lecz przepiękny kościół wykuty w skale – kościół św. Paraskewy, świętej „od oczu”- opiekunki osób niewidomych i niedowidzących. Następnie postój w Termopilach , gdzie zobaczymy pomnik i przypomnimy sobie historię Spartan. Przejazd nadmorską drogą przez Glyfade, Saronidę aż do przylądka Sounio. Czeka tu na nas piękny fotograficzny motyw, czyli ruiny świątyni Posejdona. Przylądek słynie także jako znakomity punkt widokowy na Morze Egejskiego i miejsce wspaniałych zachodów słońca. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 : ATENY – WYLOT

Odbiór pakietów śniadaniowych i transfer na lotnisko w Atenach. Odprawa bagażowa o godz. 06.40, wylot powrotny z Aten o godz. 08.40, przylot na lotnisko Berlin Tegel o godz. 10.35, transfer powrotny do parafii, zakończenie pielgrzymki.

Termin: 03.06 – 10.06.2018

Cena: 3250 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg
 • Ciepły posiłek na pokładzie samolotu
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem w Grecji
 • Transfery Parafia – Lotnisko Berlin  – Parafia
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 10 zł/os.
 • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 100-120 €/os.),

– fakultatywnego wieczoru greckiego- 25 €,

– ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

 • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom
 • dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 890 zł

Chętnych prosimy o zgłoszenia do zakrystii.

 

© Copyright - Katedra Koszalin