Aktualności

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie

Święto Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019r.

PARAFIA KATEDRALNA
PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
75-063 KOSZALIN, UL. B. CHROBREGO 7
TEL. 94 347 10 06
TEL. DYŻURNY 500 489 561
www.katedrakoszalin.pl

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Chrztu Pańskiego – 13 stycznia

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszły:
Aleksandra Szamkowska, l. 73, Weronika Brzezińska, l. 101 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W tygodniu:
1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jutro rozpoczynany okres zwykły, jednak kolędy tradycyjnie śpiewamy do dnia 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca i składka na tacę przeznaczona jest na ogrzewanie katedry. Za wszystkie złożone ofiary z serca dziękujemy!

3. Plan kolędy w bieżącym tygodniu:

Poniedziałek: ul. Zwycięstwa.
Wtorek: ul. Wojska Polskiego, Konopnickiej, Kasprowicza, Boya-Żeleńskiego,Korczaka, Żwirowa, Piaskowa.
Środa: ul. Bogusława II, Dąbrówki, Zawiszy Czarnego, Zakole.
Czwartek: ul. Dzieci Wrzesińskich, Drzymały, Krakusa i Wandy, Wróblewskiego.
Piątek: ul. Harcerska, Kaszubska, Konstytucji 3 Maja, Połtawska, Chrobrego.
Sobota: ul. Rynek Staromiejski, Szeroka, Barlickiego.

Od poniedziałku do piątku początek kolędy o godz. 16.00. W soboty o godz. 14.00. Ze szczegółowym planem możemy zapoznać się w gablotach ogłoszeniowych oraz na stronie internetowej parafii. Kolęda uzupełniająca odbędzie się 21 stycznia.

4. W środę 16 stycznia parafia pw. Ducha Świętego zaprasza na kolejne czuwanie „Młodzi w Duchu”, które poprowadzi bp Edward Dajczak. Początek spotkania o godz. 19.30.
5. W piątek 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji zapraszamy do katedry na godzinę 18.00 na Mszę św., której będzie przewodniczył biskup Krzysztof Zadarko. Verte →
6. W sobotę 19 stycznia swoje imieniny obchodzi ks. Mariusz Ambroziewicz. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 9.00.
7. W niedzielę 20 stycznia o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Józefa będzie Msza św. dla uczniów klas 3 gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w salce.
8. Również w niedzielę 20 stycznia na Mszy św. o godz. 13.30 będziemy modlić się za małżonków, którzy w styczniu obchodzą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zgłoszenia można składać w zakrystii lub kancelarii.

Inne:

1. Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz Domu Samotnej Matki w Koszalinie, który odbędzie się w niedzielę 20 stycznia o godz. 17.00 w koszalińskiej filharmonii. Wystąpi Stanisława Celińska wraz z zespołem Macieja Muraszko. Bilety-cegiełki w cenie 100 zł można nabyć w siedzibie „Caritas” przy ul. bpa Domina 8.

2. Zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty małżeństw niesakramentalnych, które odbędzie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 16.00 w kaplicy na plebanii.

3. Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie zaprasza chłopców ze szkół średnich na rekolekcje, które odbędą się w dniach od 1 do 3 lutego.

4. Duszpasterstwo Rodzin organizuje rekolekcje dla rodziców, którzy stracili swoje dzieci w różnych okolicznościach: poronienie, martwego urodzenie, wypadek, choroba, samobójstwo, zabójstwo. Rekolekcje odbędą się w dniach od 1 do 3 lutego w Skrzatuszu. Zgłoszenia można kierować pod numerem telefonu 696 918 401 lub mailowo na adres: rekolekcje.stratadziecka@gmail.com.  Szczegółowe informacje o rekolekcjach dostępne są na stronie www.diecezjakoszalin.pl.

5. Akcja Katolicka przy parafii katedralnej zaprasza na bal karnawałowy w dniu 16 lutego o godz. 19.00 w hotelu „Gromada”. Zgłoszenia i bilety w cenie 160 zł od osoby są do nabycia w kancelarii parafialnej.

6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, a w nim o bramie sakramentów, czyli o chrzcie św. Do „Gościa” dołączona jest również modlitwa męża za żonę.

7. Informacje duszpasterskie za rok 2018:

chrzest św. – 95
I Komunia św. – 138
bierzmowanie – 32
małżeństwo – 20
pogrzeby – 200

© Copyright - Katedra Koszalin