Aktualności

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie

STUDIA TEOLOGICZNE W KOSZALINIE

W roku akademickim 2024/25 obok dotychczasowej oferty studiów mamy także dwie nowości: – pierwsza, adresowana jest do osób, które mają ukończone już studia – w pierwszej kolejności teologiczne. Kierujemy ją zwłaszcza do osób duchownych i konsekrowanych.

Są to studia podyplomowe z kierownictwa duchowego; studia są płatne i trwają jeden rok; – druga propozycja ma charakter pozaakademicki i jest to kurs „Sobota z teologią”. Istotą kursu są wykłady z teologii i dziedzin tematycznie pokrewnych w jedną sobotę miesiąca w przedziale godzinowym: 9:30-13:00 w dwóch semestrach.

Propozycja adresowana jest do osób, które: 1. chcą pogłębić swoje kompetencje teologiczne, mając już jakieś doświadczenia studiów, 2. są zainteresowane teologią (czasem nie mając uprawnień do podjęcia studiów), 3. chcą intelektualnie pogłębiać swoją wiarę, 4. szukają jakiejś formy katechezy dorosłych itp.

Na końcu rocznego cyklu uczestnicy uzyskiwaliby dyplom/certyfikat ukończenia danej edycji kursu. Co ważne, idea jest taka, że uczestnicy zapisują się na kurs i uczestniczą cały rok – nie chodzi tu o spotkania dorywcze.

Kurs podlegałby odpłatności uczestników i odbywałby się w dwóch miejscach (do wyboru dla uczestników): w siedzibie Seminarium Duchownego w Koszalinie oraz w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku.

Ponadto na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego istnieje możliwość podjęcia studiów: nauki o rodzinie – doradztwo, coaching, mediacje.

Aktualna oferta studiów i kursów w Koszalinie oraz kontakt do osób odpowiedzialnych:

1. 5-letnie dzienne studia magisterskie z teologii; zapisy: • do 15 lipca 2024r. • 31 lipca do 16 sierpnia 2024r. • 1 września do 15 września 2024r.

2. 2-letnie studia podyplomowe z teologii: są to studia teologiczno-katechetyczne dla nauczycieli (zajęcia odbywają się w soboty) oraz studia teologiczne dla duchownych i świeckich (zajęcia odbywają się w środy); zapisy: od 1 czerwca do 15 września 2024 r.

3. Studia podyplomowe z kierownictwa duchowego dla osób duchownych, konsekrowanych i świeckich (zajęcia odbywać się będą w soboty) .

Odpowiedzialni: ks. dr Remigiusz Szauer – dyrektor Instytutu – koordynujący studia teologiczne magisterskie oraz studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne i studia podyplomowe z kierownictwa duchowego – tel. 602 213 940

ks. dr Tadeusz Ceynowa – kierownik studiów podyplomowych z teologii – tel. 603 767 766

ks. dr Radosław Mazur – prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego ds. studenckich, koordynujący studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne – tel. 606 836 187

dr inż. Magdalena Florianowicz – sekretariat Instytutu – tel. 784 922 851

© Copyright - Katedra Koszalin